
Olejowanie twarzy jest doskonałym sposobem na ekologiczną pielęgnację. Do rytuału wykorzystuje się oleje naturalnego pochodzenia. To dlatego ważne jest, by kupować je w sprawdzonych sklepach. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że faktycznie mogą poszczycić się skutecznością działania. Zabieg z wykorzystaniem olejków pozwala na dogłębne oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie skóry.
Jak wybrać olejek?
Olejki do demakijażu nadają się do każdego rodzaju cery. Możemy je stosować nawet w przypadku cery trądzikowej czy wrażliwej. Wybierając olej, kierujemy się jego jakością. Przykładowo, olejek arganowy to 100% naturalnych substancji. Wszelkie “dodatki” w postaci parabenów, konserwantów powinny wzbudzić naszą czujność. Zrezygnujmy także z rafinowanych olejów, które pochodzą z niewiadomych źródeł. Dobrej jakości olejki mają krótki termin przydatności. Są także nieco droższe - wszystko ze względu na naprawdę wysoką jakość składników.

Jak przechowywać olejki do demakijażu?
Olejek do demakijażu wysokiej klasy powinien znajdować się w ciemnej buteleczce, która będzie go chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowujmy olej w szczelnie zamkniętym opakowaniu w szafce. Dbajmy także o to, by nadmiernie nie przegrzewać produktu, np. poprzez umieszczenie go blisko kaloryfera. Wszelkie istotne informacje dotyczące przechowywania powinny znajdować się na opakowaniu olejku.
Jak wykonać olejowanie twarzy?
Przede wszystkim nie nakładamy oleju w zbyt dużych ilościach. Olejki wyróżniają się mocnym działaniem, dlatego wystarczy naprawdę niewielka ilość do wykonania masażu.

Olejowanie krok po kroku:
- Korzystamy ze świeżego, czystego ręcznika.
- Zwilżamy twarz ciepłą wodą.
- Nakładamy kilka kropel olejku na dłonie, rozcieramy, a następnie masujemy twarz.
- Masaż wykonujemy okrężnymi ruchami przez ok. 3 minuty.
- Moczymy ręcznik w ciepłej wodzie i nakładamy go na twarz - dzięki temu pory się rozszerzają, a olej może wniknąć głębiej.
- Zdejmujemy i płukamy ręcznik.
Proces powtarzamy trzykrotnie. Na koniec zmywamy olej chłodną wodą, gdyż niska temperatura domknie pory.